‘Bu virüs devletten temizlenecek’

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili ‘Devletten bu virüs, mikrop her halükarda temizlenecek. Türkiye bu süreçte siyasi partilerin de olumlu yaklaşımıyla çok daha umut veren barış ortamına doğru gidecek’ dedi.

‘Bu virüs devletten temizlenecek’

Partisinin Bursa İl Başkanlığınca düzenlenen ‘Salı Söyleşileri’ ve ‘Demokrasi önündeki engel, askeri darbeler’ konulu oturumlarda konuşan Çiçek, FETÖ’nün darbe girişimine karşı çıkan milletin, demokrasiye ve cumhuriyete sahip çıktığını gösterdiğini söyledi. Parti olarak 5 kişilik bir izleme heyeti oluşturduklarını belirten Çiçek, ‘Bu terör örgütünün mensubu olmayan Cumhuriyet aydınlarına sahip çıkacağız ve kurunun yanında yaşın yanmasına da engel olacağız’ dedi.

KENDİNİ GİZLEMİŞ

FETÖ’nün en büyük özelliğinin kendisini ‘gizlemesi’ olduğuna dikkat çeken Çiçek, şöyle konuştu:

“Yahudi lobilerinin çalışma örgütlerinin bunlara öğrettikleri gizlilik esaslarını kullandıkları ve ifşa olmadıkları için sıkıntılar çekiyoruz. Yıllardır bunları ifşa etmek için haklarında delil bulmak için uğraştık. 15 Temmuz gecesi listelerini kendileri hazırlayan bu terör örgütü suçüstü yakalandı ve bütün delillerini de Türk yargısına teslim etti. Bunların boşta bulunduğu ve kendilerini ihbar ettiği olumlu bir sonuçla buluşmuş olduk. Dolayısıyla bunların ayaklanması ve devletin dışına atılması çok daha kolay oldu. Devletten bu virüs, mikrop her halükarda temizlenecek. Türkiye bu süreçte siyasi partilerin de olumlu yaklaşımıyla çok daha umut veren barış ortamına doğru gidecek. CHP olarak bunun temel direklerinden biri olacağız.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X