Bu yağ saçtaki kepeklenmeyi gideriyormuş

Susam yağı genellikle kozmetik alanlarda kullanılan bir yağ çeşididir. Kozmetik alanlarda sık sık kullanılmaya başlanan susam yağı hakkında insanların kafasında birçok soru işareti mevcut. Susam yağının kaşa olan faydaları, Susam yağı kirpiklere iyi gelir

Bu yağ saçtaki kepeklenmeyi gideriyormuş

Susam yağı çok eski zamanlardan beri kadınlar ve erkekler tarafından kozmetik alanlarda kullanılmaktadır.  Susam yağı kozmetik alanda cilde saça saça kaşa kirpiğe çeşitli faydalar sağmaktadır.
 

Eğer susam yağı hakkında bilgi sahibi değilseniz, susam yağının kaşa olan faydaları nelerdir, susam yağının kirpiklere ne gibi faydası vardır, susam yağı nasıl kullanılır gibi soru işaretleri kafanızda belirmeye başladıysa sizler adına araştırıp bir araya getirdiğimiz bu soruların cevaplarını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.
 

İlk olarak susam yağının kaşa olan faydalarından bahsedelim…

fft16_mf10299203.jpeg
 

Susam yağının kaşa faydaları 
 

4 bin yıllık tarihsel geçmişiyle bilinen susam yağının kaşa olan faydaları oldukça meşhur.  Kaşa olan faydasının yanı sıra tadının da güzel olması susam yağını oldukça cazip kılıyor. Sizde kaşınıza sarımsak sürüp kokmaktan sıkıldıysanız susam yağı ile keyifli bir şekilde kaşlarınıza bakım yapabilirsiniz. 
 

Asıl görevi gözleri korumak olan kaşlar aynı zamanda estetik görünüm açısından da oldukça önem arz ediyor.  Kaşlarınız dökülüyorsa ve seyrelmeye başladıysa susam yağını uygulayabilirsiniz. 
Kalın ve gür kaşlara sahip olmak için her gün kaşınızın üzerine susam yağı sürebilirsiniz.
 

Ancak kaşınıza susam yağı sürerken bunu dairesel hareketlerle yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu hareketler, kan dolaşımını hızlandırdığından gözeneklerin açılarak kaşlarınızın gürleşmesini sağlar.
 

Susam yağı kirpiklere iyi gelir mi?
 

Susam yağının kaşa iyi gelmesinin yanında kirpiklere de faydası bulunmaktadır. Kaş gibi gözleri de koruyan kirpiğin gür olması hem sağlık açısından hem de görüntü açısından oldukça önemlidir.

Kirpiklerinize kulak çubuğu ile iki günde bir susam yağı uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda makyajınızı silerken de susam yağı ile silmek kirpiklerinizin gürleşmesini sağlayacaktır. 
 

Susam yağı kaşa ve kirpiğe sağladığı faydaların yanı sıra saça da fayda sağlamaktadır. Susam yağı saça nasıl kullanılır diye soruyorsanız hemen açıklayalım.
 

Susam yağı saça nasıl kullanılır?

Susam yağı içerdiği Demir A,E ve kalsiyum mineralleri sayesinde saça da faydalar sağlamaktadır. İlk olarak sizlere susam yağının saça faydalarından bahsedeceğiz daha sonra ise susam yağı saça nasıl kullanılır sorusunu cevaplayacağız. 
 

Susam yağının saça faydaları 
 

1- Kepeklenme sorunu ortadan kaldırır.

2- Saç kırılmasını onarır.    

3- Saçlardaki yağlanma problemini azaltır. 

4- Saç dökülmesine engel olur. 

5- Saçların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. 

6- Susam yağının içerisinde bulunan yağ asitleri saç köklerinin açılmasına ve saç çıkmasına yardımcı olur.

7- Saç derisinde oluşan mantar sorununu gidermeye yardımcı olur.

8- Susam yağı saçları kökten uca besleyip hızlı uzamasına yardımcı olur.
 

Susam yağı saça nasıl kullanılır? 

Susam yağının saça olan faydalarından bahsettiğimize göre susam yağının saça nasıl kullanıldığından bahsetmemizde fayda var. 
 

Saçınızın uzunluğuna göre susam yağı biberiye yağı ve zeytinyağını karıştırın. Daha sonra bu karışımı iyice karıştırıp saç uçlarından saç diplerine kadar eşit miktarda uygulayın. Saçınıza sürüp, saçınızı tülbentle sardıktan sonra 2 saat kadar bekletin. 2 saatin sonunda saçınızı bitkisel şampuan ile yıkayabilirsiniz.
 

Susam yağı zararları 

Susam yağı 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamaktadır. Susam yağının küçük çocuklarda kullanılması alerjik durumlara sebebiyet vererek sağlık sorunlarına neden olabilir.
Herhangi alerjik bir durum oluşmasına karşı cilt ve saç üzerinde kullanırken dikkat etmek gerekir.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X