Bu yangın bir haftadır söndürülemedi!

Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarında 7 gün önce başlayan ve 5 kişinin ölümüne yol açan yangının meydana geldiği petrol deposundaki yakıtların güvenli bölgeye sevk edilmesi çalışmaları devam ediyor.

Bu yangın bir haftadır söndürülemedi!

Alınan bilgiye göre, söz konusu depoda bulunan 900 metreküp hacmindeki benzin tankında küçük çaplı lokal alevlenmeler oluşuyor. Yakıt tankındaki küçük çaplı alevlenmelerin diğer bölgelere sıçrama tehlikesi bulunmazken, itfaiye ekipleri de alevlenmeleri söndürme ve tankları soğutma çalışmalarını sürdürüyor. 

Öte yandan, yangından etkilenmeyen yakıtların yakın mesafede bulunan diğer yakıt deposuna sevk edilmesine ilişkin çalışmalar devam ederken, şimdiye kadar yangından etkilenmeyen 3 tanktaki bin 400 metreküp yakıtın güvenli bölgeye sevk edildiği öğrenildi.

Kiev yakınlarındaki Vasilkiv kasabası yakınında yer alan ve içinde 14 bin ton yakıt bulunan petrol deposunda pazartesi akşamı başlayan yangında 5 kişi yaşamını yitirmiş, 14 kişi de yaralanmıştı. Yangın söndürme çalışmaları sırasında 10’dan fazla itfaiye aracı kullanılamaz hale gelmişti. Ukrayna makamları, cuma günü yangının kontrol altına alındığını, lokal alevlenmelerin ise devam ettiğini bildirmişti. Yangın söndürme çalışmalarına 303 itfaiyeci ve 45 itfaiye aracı dahil toplam bin 800 kişiyle 90 araç görev aldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X