BUDO ve İDO aynı iskeleyi kullanırsa…

BUDO ve İDO Bursa’yı deniz yoluyla İstanbul’a bağlayan işletmeler. BUDO’nun Mudanya’da bulunan iskelesinin Güzelyalı’da İDO tarafından kullanılmakta olan alana taşınması bir süredir gündemde.

BUDO ve İDO aynı iskeleyi kullanırsa…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinde konuyla ilgili son gelişmeyi aktarıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın iskele değişimi konusunda araştırma başlattığını belirten Yılmaz, yeni uygulamanın Güzelyalı trafiğini olumsuz etkilememesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Aktaş, Mudanya’yı rahatlatmak için iskele değişikliğini inceliyor

Konu… Seçim değerlendirmesi ve AK Parti’nin Kızılcahamam’daki teşkilat toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeler hakkında bilgi vermek için düzenlediği basın toplantısında gündeme geldi.

Bir meslektaşımız…

Mudanya İskelesi’nin mahkeme kararıyla Mudanya Belediyesi’ne verildiğini anımsatınca, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş düşüncesini açıkladı:

“Biz zaten o iskeleyi bırakmak ve BUDO’yu İDO iskelesine taşımak istiyoruz. Mudanya’nın trafiği de böylece rahatlamış olur.”

Doğru…

Mudanya’nın girişinde, iskelenin olduğu meydanda ciddi bir trafik var. Bunun büyük bölümü BUDO’nun yolcu iskelesine gelenlerden kaynaklanıyor. Belediye otobüsleri, minibüsler, yolcu getiren ya da almaya gelen özel araçlar meydanı dolduruyor ve geçişi de tıkıyor.

O bakımdan…

Zaten giderek artan Mudanya trafiğini rahatlatma yollarından biri BUDO’nun getirdiği yolcu ve araç yükünü başka bir yere kaydırmaktan geçiyor.

Hatta…

BUDO yolcuları için sağlıklı bir yolcu salonu bile gerekli.

Ne var ki…

Başkan Aktaş basın toplantısında “Mudanya’nın trafiği de rahatlamış olur” dediğinde ağzımızdan “Güzelyalı’nın hâli Mudanya’dan kötü olur” çıktı.

Çünkü…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yapıp, Bursa-İstanbul arası 75 dakikaya indirmek üzere hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri için İDO’ya 2007 yılında tahsis ettiği iskele, Güzelyalı’nın kâbusu oldu.

İskeleden Mudanya-Bursa yoluna ulaşmak sorun olduğu gibi, sefer saatlerinde Burgaz’a gelmek de, geçmek de, çıkmak da büyük sabır istiyor.

O bakımdan…

Yazının devamı ve Ahmet Emin Yılmaz’ın köşesinin tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X