Bülent Keneş gözaltına alındı

Today’s Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, hakkındaki tutuklama kararı doğrultusunda yeniden gözaltına alındı.

Bülent Keneş gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartılan Bülent Keneş, Yenibosna’daki Zaman Gazetesi binasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Keneş’in emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

Bülent Keneş’in, paylaştığı yazılarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklama istemiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmasına yapılan itiraz kabul edilmiş, Keneş hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.

Olayın geçmişi 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, Keneş’in, 23 Ağustos 2015’ten sonra paylaştığı birçok tweette Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu işlediği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma başlatan savcılık, Keneş’i ifadesini almak üzere adliyeye davet etmişti. Keneş, savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Nöbetçi İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği de hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak şüpheli Keneş’in serbest bırakılmasına karar vermişti.

Savcılık ise hakimliğin kararına itiraz etti. Savcılığın dilekçesinde, Keneş’in serbest bırakılmasından sonra da Twitter üzerinden ”hakaret” eylemlerine devam ettiği belirtilerek, şüphelinin serbest bırakıldıktan sonra yaptığı basın açıklamasına da değinildi.

Keneş’in açıklamasında, ”Yaptıklarına pişman edeceğim. Serbest bıraktıklarına pişman olacaklar” şeklinde beyanlarda bulunduğu aktarılan dilekçede, şüphelinin bu eylemine devam ettiği ve suç işleme kastının yoğunluğunu ortaya koyduğu kaydedildi. Dilekçede, bu nedenle Keneş hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X