‘Burada olmak için 20 yılımı verdim’

Bursa Teknik Üniversitesi Sinema Topluluğu’nun konuğu olarak dün kentimize gelen Erkan Petekkaya, samimi açıklamalara imza attı.

‘Burada olmak için 20 yılımı verdim’
HABERİ PAYLAŞ

TOPÇU, POPÇU VE OYUNCU

Hayalinin küçükken F16 pilotu veya konsolos olmak olduğunu anlatan Erkan Petekkaya, ‘Oyunculuk çok zor bir meslek. Sizin karşınızda olabilmek için tam 20 yılımı verdim. Eskiden oyuncu olmak zor ama başarılı olmak kolaydı. Şimdi gerçekten zor. Ama buna rağmen aileler çocuklarının topçu, popçu ve oyuncu olmasını istiyor’ dedi. Petekkaya, sektörün geliştiğini ve yeni jenerasyonun oyuncuların çok başarılı olduğunu söyledi.

TEK KİŞİLİK OYUN HAYALİ

Popüler olmaya başladığı ilk dönemlere kameraların olduğu yerlere gittiğini itiraf eden Erkan Petekkaya, ‘Mekanlardan ünlüler çıkıyor ve kameralar onları çekiyordu. Ben de öylece bakıyor ve çok üzülüyordum. Ama şimdi beni de çekmeye başladılar’ dedi. İyi bir komedide oynamak istediğini de sözlerine ekleyen oyuncu, emek verdiği yılların kendisine ne kattığını daha iyi anlamak için tek kişilik bir tiyatro yapmayı arzu ettiğini vurguladı.

Ülkemizdeki oyuncuların hak ettiği değeri alamadığını sözlerine ekleyen Erkan Petekkaya, stand-up tadındaki söyleşisiyle ilgi gördü.

Erkan Petekkaya söyleşi öncesi arkadaşımız Fırat Toraman’la görüştü.

Sinema Topluluğu öğrencileri, oyuncuya gün sonunda bir çiçek vererek teşekkür etti.

Uzun yıllar sonra dün Bursa’ya gelen Erkan Petekyaya, söyleşi bitiminde genç hayranlarıyla selfie yapmayı ihmal etmedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X