Burdan dünya devleri arasında

Matlı AŞ, Burdan markasıyla dünyanın ilk 250 büyük yumurta üreticisi arasına girdi.

Burdan dünya devleri arasında

WATT Global Media tarafından ABD’de yayınlanan Poultry International dergisinin ekim sayısında yapılan değerlendirmede, “Matlı bir hayvan yemi markası olan Proyem’in sahibidir. Bu şirket aynı zamanda sofra yumurtası da üretmektedir. Matlı’nın amacı 2020 yılı itibariyle yıllık 2 milyar yumurta üretmektir. Ürünlerinin yüzde 40’ını aralarında Irak, Umman ve Azerbaycan’ın da olduğu ülkelere ihraç etmektedir” yorumu yer aldı.

Her yıl ekim ayının ikinci cuma günü kutlanan ‘Dünya Yumurta Günü’ ve dünyanın ilk 250 büyük yumurta üreticisi arasına girmeleri nedeniyle açıklama yapan Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “25 yıllık profesyonel yem üretme tecrübe ve birikimini yumurta üretimine de taşıdık. Bu yıl kuruluşunun 5’inci yılına ulaştığımız Burdan Yumurta kısa süre içinde kendisini kanıtlamış ve sektörün öncü firmalarından birisi olmayı başarmıştır. Dünyanın ilk 250 büyük yumurta üreticisi arasında yer almış olmaktan da mutluyuz” dedi.

Yemde olduğu gibi yumurta üretiminde de son teknolojiyi kullandıklarını ve gıda güvenliği konusuna en üst düzeyde özen gösterdiklerini sözlerine ekleyen Matlı, “Burdan Yumurta üretim tesisinde, 640 bin adet civciv ve 2 milyon 150 bin tavuk kapasitesine sahip durumdayız. Yeni yapılan civciv kümesi yatırımımızla da yüzde 12’lik civciv kapasitemiz artacaktır. Yeni civciv kümesimizle kümeslerimizde genç hayvan sayısı yüksek olacağı için artan ürün talebini daha rahat karşılayabileceğiz. Burdan Yumurta üretim tesislerinde, hayvanların sağlıklı bir ortamda yaşamaları için üst düzey biogüvenlik tedbirleri ile birlikte otomasyon sistemleri uygulanmaktadır.  Yeni yatırımlarımız devam etmektedir” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X