Bursa 758 proje ile geleceğe hazır

Kurumlar arasındaki bilgi paylaşımı ve koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen ‘İl Koordinasyon Toplantısı’ Bursa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gülsen Ergül, İlçe Belediye Başkanlar

Bursa 758 proje ile geleceğe hazır
HABERİ PAYLAŞ

Çarşamba Valiliği ek hizmet binası toplantı salonunda geçekleştirilen 3. İl Koordinasyon toplantısında başta eğitim alanı olmak üzere şehri geleceğe taşıyacak olan ve yapımı devam eden projeler ele alındı.

Bursa’ya yapılacak, şehrin ihtiyaçlarını uzun süreli karşılayacak olan proje ve yapımı devam eden yatırımların ele alındığı toplantıda konuşan Vali Küçük; “İlimizde toplam 758 proje bulunuyor. Bunlardan 99 tanesi tamamlandı. 524’ünde çalışmalar devam ediyor. 135 proje için ise ihale hazırlık aşamasında. Bunların en önemlisi 103 proje ile eğitim alanında, 45 proje ulaştırma, 86 proje tarım, alanında olmak üzere kültür, enerji, sağlık, ormancılık, madencilik gibi alanlarda üstün gayretli çalışmalar devam ediyor. Daha önce bu çalışmaların içeriklerini belirtmiştim. İzmir otobanının 2019 yılında tamamlanmasını bekliyoruz. Ankara-İstanbul arası hızlı tren projesinin de ihaleleri bitti çalışmaları durmaksızın devam ediyor ve 2019 yılında tamamlanacak. Yüzde 30’u tamamlanan şehir hastanemizde çalışmalar devam ediyor, yaklaşık 1,5 yıl içerisinde 130 okul tamamlayacağız. Başta belediyelerimizin salonları olmak üzere kapalı spor salonu olarak iyi durumdayız” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X