Bursa Altınşehir Okulları’ndan 100. yıla özel Altın Festival

Bursa Altınşehir Okulları, bu yıl 6.’sını gerçekleştirdiği Altın Festivali’ni Cumhuriyet’in 100. yılına özek gerçekleştirdi. “Geçmişten Günümüze Cumhuriyet” temasının işlendiği organizasyon büyük beğeni topladı.

Bursa Altınşehir Okulları’ndan 100. yıla özel Altın Festival

Bursa Altınşehir Okulları, Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir etkinliğe imza attı…

Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Altın Festival, Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle, “Geçmişten Günümüze Cumhuriyet” temasıyla sahnelendi.

Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen özel projede 800’den fazla öğrenci, öğretmen, proje danışmanı görev aldı.

Tüm kademelerde eğitim gören Altınşehir Okulları öğrencilerinin tamamının sahne aldıkları müzikal gösteri yaklaşık 2,5 saat sürerken büyük beğeni topladı.

Çanakkale’den başlayarak, Cumhuriyet’in ilk ilan edildiği o anlamlı tarihe, ordandan da günümüze uzanan özel bir senaryo ile hazırlanan 2024 Altın Festival, öğrencilerin eşsiz performansıyla, destansı bir görsel şölene dönüştü.

Cumhuriyet’e uzanan istiklal tarihini; Bağımsızlık mücadelemizin unutulmaz anlarından derlenmiş tiyatro, dans ve ezgiler; davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Etkinliğin açılışında konukları selamlayan Altınşehir Okulları Kurucusu Umut Gökçe, “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını, hafızalarda hep kalacak anlamlı bir projeyle taçlandıralım istedik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, proje danışmanlarımız 3 aydır bu gösteri için çalıştılar. Dilerim, sizin de kalbinizde ve aklınızda güzel izler bırakırız ve bu geceyi cumhuriyet sevdalıları olarak unutulmaz kılarız. Bir mucizeyi gerçekleştirerek, bize dünyanın en güzel vatanını miras bırakan Atatürk’e ve tüm vatan kahramanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Destansı gösterinin sonunda misafirler, öğrencileri dakikalarca ayakta alkışladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X