`Bursa ayrıcalıklı kent`

Mudanya`nın Göynüklü Mahallesi`nde hayırsever işadamı Şerafettin Üçer tarafından yapımına 2011 yılı Mart ayında başlanan cami, desteklerle bitirildi ve çevre düzenlemesi de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

`Bursa ayrıcalıklı kent`
ÖMER BİLİK
 
Göynüklülü hayırsever Mehmet Korkmaz tarafından bağışlanan bin 260 metrekarelik arsa üzerine yapılan cami 2012 yılında ibadete açılmıştı. Caminin bugüne kadar da geri kalan eksikleri tamamlandı. Caminin açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Mudanya Müftüsü Ömer Kesimoğlu’nun da katıldığı bir törenle yapıldı.
 
Törende konuşan Başkan Altepe, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Altepe, “Hayırsever işadamlarımızın Bursa’da çeşitli semtlerde yaptırdığı cami, Kur’an Kursu ve okul inşaatları var. Bursa bu konuda öncü, Bursa ayrıcalıklı bir kent, Bursa tarih başkenti, bu başkentlik unvanınını da koruyoruz. Bu arada gerek Bursa’da ve gerekse Balkanlar’da yapılan ve restore edilen cami sayısı 45’i geçti 10’un üzerinde değişik ülkelerde şantiyelerimiz var. Bu da Bursamızın ve insanımızın güzelliğini gösteriyor” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X