Bursa basketbolu canlanıyor… Megrelspor’dan örnek proje…

Megrelspor Kulübü Derneği’nin yürüttüğü, ‘Bursa Basketbolu için Her Mahallede Basketbol Sahası’ projesi kapsamında Balat Pazaryeri içerisine inşa edilen basketbol sahası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bursa basketbolu canlanıyor… Megrelspor’dan örnek proje…

Seyirci değil, spor yapan bir nesil yetiştirmek ideali ile basketbol sporunun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla Megrelspor, gençler için çok güzel bir projeye imza attı. Bursa basketbolu için “Her Mahallede Basketbol Sahası” projesi kapsamında tek potalı basketbol sahaları oluşturulması adına çalışmalar başlattı.

Pandemi dönemi olmasına rağmen, zorlukla da olsa hayata gerçekleştirilen projenin ilk etabı kapsamında Balat Pazaryeri içerisindeki parklara basketbol sahaları inşa edildi. İnşaat çalışmaları tamamlanan Balat Pazaryeri içerisindeki basketbol sahası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Balat Pazaryeri içerisindeki basketbol sahasının açılış törenine Megrelspor Başkanı Mete Megrel’in yanı sıra Bursa Basketbolunun efsane ismi Eski İl Temsilcisi Saruhan Megrel, Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Bülent Çaklı, Megrelspor yöneticileri ve sporcuları katıldı.

Megrel Spor Kulübü Başkanı Mete Megrel, Balat Megrelspor Basketbol Sahası açılışında yaptığı konuşmada, çocuklara basketbol sahası kazandırmaktan çok basketbol sevgisi aşılamayı hedeflediklerini ifade ederek, “Kulübümüzün imkanları ile basketbol sahaları yapılmasını sağlayarak gençlere basketbolu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Bu proje kapsamında yapımı tamamlanan ilk basketbol sahamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Megrelspor olarak spor alanındaki yatırımlara önem veriyoruz. Şehrimizin Türk Basketbolundaki öneminin bilincindeyiz. Uyuyan devi uyandırmak için çaba sarf ediyoruz. Atatürk’ün -Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim- sözüne uygun sporcular yetiştirmeliyiz. Megrelspor Kulübü olarak Bursa basketbolu için bir hayalimiz vardı, bunu yönetimi oluşturan ve her biri Bursa için önemli değer olan hatrı sayılır başarılı profesyonel yöneticiler, iş insanlarından oluşan arkadaşlarımla bunu gerçekleştirmeye başladık, çok mutluyum.” dedi.

Tüm bu çalışmaları ‘Basketbolla Gelişen Bursa, Sağlıklı Yetişen Nesiller’ için yaptıklarını dile getiren Başkan Megrel, “Bu çalışmalarımızın bir parçası olarak Bursa’daki önemli kulüplerimiz Frutti Extra Bursaspor ve Tofaş Spor kulüpleri ile ortak bir çalışma içerisinde olacağız. Kurulduğumuz günden beri sosyal sorumluluk projelerin içinde memnuniyetle bulunduk. Şimdi de bu proje ile ve devam edecek çalışmalarımız ile inşallah basketbol sahası sayısını çok daha arttıracağız. Aktif, dinamik, üreten bir gelecek için katkı sağlayan herkese ve bu güzel projenin mimarı olan yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bursa basketbolunun “Saruhan Ağabeyi” Basketbol Eski Bursa İl Temsilcisi Saruhan Megrel de, “Megrelspor, Bursa basketbolu için önemli bir değer olduğunu bizlere gösterdi. Bu proje ile Bursa’daki gençlerin ayağına basketbol imkanı getirilmiş olmaktadır. Sporun bir önemi de Türkiye’deki genç potansiyelin ortaya çıkarılmasıdır. Gittiğimiz her yerde Türkiye’nin genç ve potansiyeli olan bir ülke olduğundan bahsediliyor. Bu gençlerimizin potansiyelini ortaya çıkarmak lazım. İyi eğitimi sadece okulla düşünmemek lazım, spor da başlı başına bir eğitim” şeklinde konuştu.

Megrelspor Kulübü Başkan Yardımcısı Murat Manas ise, “Megrelspor Kulübü Yönetim Kurulu ve bu projede emekleri olan herkese teşekkür ediyorum. Megrelspor olarak böyle kıymetli projelerin her zaman yanında olacağımızın bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bursa basketbolu için -Her Mahallede Basketbol Sahası- projesi ile Bursa’daki köklü basketbol kültürü daha da canlandırılacaktır. Hem çocuklarımızın hem de yetişkinlerimizin yaşam alanları içerisinde basketbol oynayabilme imkanları artacaktır. Böyle önemli bir projeye destek veren Başkanımız Mete Megrel ve tüm yönetici arkadaşlarımı da tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı…

Tören, Megrelspor Kulübü Yönetim kurulu üyesi eski Basketbol Antrenörü Serkan Kartal’ın gençlere yaptırdığı basketbol antrenmanı ve sonrasında düzenlenen sembolik madalya töreni ile son buldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X