Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yeni binasına kavuştu

Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından hizmete açıldı.

Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yeni binasına kavuştu

Bursa’ya kazandırılan 6 katlı 9 bin metrekarelik hizmet binası, 7 ay gibi kısa bir sürede faaliyete başladı.

İçerisinde 20 yatak kapasiteli misafirhane, ana sınıfı, toplantı salonu, yemekhane ve 180 kişilik çok amaçlı konferans salonu bulunan hizmet binasının açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki gerçekleştirdi.

Açılış törenin de konuşan Özhaseki, “Hedefimiz 2003 yılında ev ve işyerlerinden çıkan atık suların hepsini temizlemiş olarak tabiata vermek. Her sene de 100-150 adet arıtma tesisi yapmaya devam edeceğiz. Eskiden denizlerimizde gemilerin atık alımları hizmetini kimse vermiyordu. Gemilerde ne kadar kirlilik var ise denize verilirdi. O da bizim sahillerimize vururdu. Son 15 yılda 269 adet atık alım tesisi yapıldı. Mavi bayraklı plaj sayısında şu anda dünya ikincisiyiz. 2012-2014-2016 yıllarında ozon tabakası koruma onur ödülünü alan ülke biz olduk. Yani ülke olarak bir taraftan bin bir türlü belalarla uğraşırken, bir taraftan da çevre hususunda bin bir türlü faaliyeti yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde yeni hizmet binası faaliyete açıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X