Bursa Çimento’dan 50’nci yıl kutlaması

Bursa’nın ilk ve tek çimento fabrikası Bursa Çimento kuruluşunun 50’nci yılını kutladı.

Bursa Çimento’dan 50’nci yıl kutlaması

Kuruluş yıldönümü nedeniyle Kestel’de bulunan fabrikanın bahçesinde düzenlenen törende konuşan Bursa Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Kağıtçıbaşı, ekip çalışması ve sürekli yenilenmenin başarıyı getirdiğini söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 

Bursa Çimento’nun halka açık bir şirket olarak büyük bir misyon üstlendiğini  ifade eden Kağıtcıbaşı, “Bursa Çimento, Bursa’nın heyecanını, coşkusunu ifade eder. Ve daha da önemlisi, bütün Türkiye’ye halka açılmanın ilk örneğini vermenin dersini ve ödevini ifade eder. Şirketimiz Bursa’nın en gözde, en saygın kurumları arasına girebilmiştir. Bugünlere gelmemizde babalarınızın, belki dedelerinizin ve sizlerin büyük emekleri var” dedi. Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli de, Bursa Çimento’nun geçen 50 yılın ardından daha dinamik ve güçlü olduğunu söyledi. 

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Bursa Çimento’nun, çimento fabrikasının yanında bağlı olduğu diğer şirket yatırımlarıyla da Bursa ve Türkiye ekonomisine katkısını büyüterek sürdürdüğünü, kentle bütünleşerek bugünlere ulaştığını dile getiren Nemli, devam eden yatırımlar ve yeni projelerle bu katkının artacağını kaydetti. 

Dünyada henüz çimentonun yerine kullanılacak alternatif bir ürün bulunmadığını ve yatırımlarının devam ettiğini vurgulayan Nemli, ”Artık kullandığımız elektriğin yüzde 25’ine kadar olan bölümünü bacalarımızdan atılan sıcak gazın dönüştürülmesi ile sağlar hale geldik. Bursa Çimento olarak 2015 satış hedefimizi makul ölçekte gerçekleştirdik. 2016 yılında hedefimizi 2015’in ilerisine taşıdık. Faaliyetlerimizi müşteri odaklılık çevresinde sürdürmekte, Bursa ve çevresinin çimento talebini karşılamaya devam etmekteyiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X