Bursa Cumhuriyet Savcısı: Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok

Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı komutanlarına seslenerek, “Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet eden yerli işbirlikçiler, sağa sola kaçmaya gerek yok. Gelin teslim olun. Kan

Bursa Cumhuriyet Savcısı: Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok

Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, mesleki internet sitesi adalet.org üzerinden açıklamalarda bulundu.

Köyde çoban bile olamayacak kişilerin paşa yapıldığını öne süren Kaya, 2010’dan beri cemaat tehlikesine karşı hakim ve savcıları uyardığını ifade etti. Firari komutanlara ‘biraz mert olun’ diyen Kaya, şu açıklamayı yaptı:

“Gerçekten size her türlü imkanı sağlayan ülkeniz için ne yaptınız? Devletin en üst makamına gelmiş insan olarak kime hizmet ediyorsunuz? Ülkenin şan ve şerefi böyle mi korunur? Yaptıklarınız Mehmetçiğe yakışır mı?”

“Kaçmayın adam gibi ortaya çıkın”

Örgüt üyelerine seslenen Kaya, “Kaçmayın, adam gibi ortaya çıkın! İnandığınız bir dava varsa sonuna kadar savunun. Niçin silahlı darbe girişiminde bulunduğunuzu anlatın bizde öğrenelim. Türkiye bir hukuk devletidir. Artık hesap vakti geldi. Topluma maddi ve manevi olarak çok büyük zarar verdiniz. İnsanlara yaşattığınız bu hain ve şiddet içeren olaylar yüzünden insanları tedirgin ettiniz. Bir birine güvenlerini yok ettiniz, psikolojisini bozdunuz. Toplumu tam paranoyak yaptınız. Mehmetçiğin adını kirlettiniz. Ülkemizi rezil ettiniz” dedi.

“Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok”

Cuntacılara yatacak yerleri olmadığını vurgulayan Kaya, “Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet eden yerli işbirlikçiler, sağa sola kaçmaya gerek yok. Artık seçiminizi yapın. Kimseyi yanıltmayın. Gelin teslim olun. Kanun karşısında yaptıklarınızın hesabını verin. Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok! 15 Temmuz’da ne olduğunuzu gördük” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X