Bursa dahil 21 il için kritik uyarı! Akşam saatlerine dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 21 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yayımladı. Marmara Bölgesi’nde sağanak yağış beklendiği belirtildi. İşte Bursa, İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu…

Bursa dahil 21 il için kritik uyarı! Akşam saatlerine dikkat

Meteoroloji, kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 3 ili “turuncu”, 18 kenti de “sarı” kodla uyardı.

Yetkililer, sel, su baskını, muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün turuncu kodla uyardığı iller: Aydın, Balıkesir ve İzmir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sarı kodla uyardığı iller: Aydın,, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Zonguldak, Bartın, Yalova ve Karabük.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü yurdun batısında zaman zaman şiddetli olan yağışlar görülecek.

Beş büyük kentte de sağanak yağmur var.

İstanbul, İzmir ve Bursa gün boyu yağmurlu. İstanbul 16, Ankara 13, İzmir ve Antalya 18, Bursa 19 derece.

BURSA’DA AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT!

Bursa’da akşam saatlerinde yağışın şiddeti artacağından su baskını riski var. İşte saatlik hava durumu:

BURSA 5 GÜNLÜK TAHMİN

TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU

Marmara’da bölge genelinde sağanak yağış görülecek, yağmur Sakarya-Kocaeli civarında uzun süreli ve şiddetli olcağından tedbirli olunmalı. Lodosun şiddeti arttı, hızı 70-80 km’ye kadar çıkan rüzgar akşam saatlerinde zayıflıyor. Edirne ve Balıkesir 16, Kocaeli 20 derece.

İç Anadolu’da sıcaklıklar 6-7 derece arttı. Eskişehir ve çevresinde sağanak var, Sivas kesiminde ise güneş görülüyor, gece yine don oluşacak. Konya ve Kayseri 14, Sivas 7 derece. Gece Sivas -3 derece.

Ege genelinde sağanak devam ediyor, yağış Manisa civarında ara ara şiddetli olacak, lodos da hala çok sert olduğundan olumsuzluk yaratabilir. Denizli 18, Manisa 16, Afyon 12 derece.

Akdeniz’de Isparta kesimi yağmurlu, Adana bölümü ve Güneydoğu’da ise 3 gün yağış beklenmiyor, sıcaklıklar kademe kademe artıyor, Adana 20, Mersin 18, Gaziantep ve Diyarbakır 10 derece.

Karadeniz’de lodos sert, Bolu-Zonguldak-Kastamonu kesiminde yağmurun şiddeti akşam saatlerinde artacak.

Karadeniz’in doğusu ve Doğu Anadolu’da yağışın kesilmesiyle ayaz ve don görülüyor. Bolu 12, Trabzon 19, Erzurum 3, Malatya 8 derece.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X