Bursa dikkat! Elektrik faturanız bu yüzden artıyor…

Hanelerde mevsimsel olarak tercih edilen elektrikli cihazlar tüketimlerin artmasında rol oynuyor. Aşırı sıcaklık nedeniyle soğutma sistemlerinin kullanımını artıran vatandaşların, yükselen enerji tüketimi ister istemez faturaları da etkiliyor.Kullanılan cihaz sayısı, kullanım süresi ve sıklığı arttıkça yoğun elektrik tüketiminin faturalardaki TL karşılığı da artıyor.
İşte Olay Gazetesi Yazarı Günay Yumruktay da Limak Enerji’nin hazırladığı tüketim istatistiklerini bugünkü köşesinden paylaştı…

Bursa dikkat! Elektrik faturanız bu yüzden artıyor…

Klimalar ise, hanelerde en çok elektrik tüketen cihazlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Vatandaşlar, elektrik faturalarından günlük ortalama tüketim değerlerini görebileceği gibi bu değerleri geçmiş ay tüketimleriyle kıyaslayarak, tüketim artış ya da azalışlarını ve kullandıkları cihazların tüketimlerine etkisini de görebiliyorlar.

Limak Enerji’nin hazırladığı tüketim istatistiklerine göre; en fazla tüketim yapan cihazlardan biri olan klima kullanımından kaynaklı elektrik harcamaları hane başına, aylık 200 TL’ye kadar ilave yük getirebiliyor.

Meskenlerde klimaların 1 ay boyunca günde 5 saat çalıştırılması, tüketimlerde yaklaşık % 60’lık bir artışa sebep oluyor.

En fazla tüketim yapan elektrikli cihazlar ise şöyle sıralandı;

Evlerde gün içerisinde sıkça tercih edilen cihazların faturaya yansıması 13 ile 51 TL arasında değişiklik gösteriyor. En çok tüketim gerçekleştiren cihazlardan bazılarının faturalara yansımaları ise şu şekilde;

Günay Yumruktay’ın yazısının devamı için tıklayın…

 

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

Yoruma kapalıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X