Bursa için ‘sarı’ uyarı! Yarından itibaren pazar gününe kadar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa’da yarından itibaren pazar gününe kadar kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklendiğini açıklayarak, soba ve baca gazı zehirlenmesi, muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmelerine karşı halkı uyardı.

Bursa için ‘sarı’ uyarı! Yarından itibaren pazar gününe kadar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bursa’da 25 Aralık Cuma saat 12.00’dan Pazar 03.00’a kadar Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır’’

Bursa Valiliği de uyardı

“Bursa Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

Yapılan son değerlendirmelere göre; 25.12.2020 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/sa) beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Geçerlilik Periyodu: 25.12.2020 12:00 – 27.12.2020 03:00

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X