Bursa ile Rize kardeş oldu

Büyükşehir Belediyesi ile Rize Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Bursa ile Rize kardeş oldu
HABERİ PAYLAŞ
Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ile birlikte protokole imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kardeşlik faaliyetlerinin başlangıcı olarak Rize’ye bir kent meydanı kazandıracaklarını açıkladı.
 
Rize’de yapılan kardeşlik protokolü imza töreninde, Vali Münir Karaloğlu ile Rize Valisi Erzin Yazıcı da hazır bulundu. Rize ile mevcut kardeşlik bağlarının atılan imzayla resmiyet kazandığını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, protokolle Rize ile bağlarının daha da gelişeceğini söyledi.
 
Yeşil Bursa ile Yeşil Rize’nin dolayısıyla Marmara ile Karadeniz kardeşliğinin önemli olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Bundan sonra atacağımız adımlarla iki kent arasındaki ilişkileri daha da kalıcı hale getireceğiz” dedi.
 
Kardeşlik protokolünün nişanesi olarak Rize’ye bir kent meydanı yapmak istediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Bu konuda Rize Belediyesi’yle ortak bir projenin hazırlığı yapıldı. En kısa zamanda projeye başlayacak ve inşaatın tamamlanmasını sağlayacağız. İstiyoruz ki, güzel Rize’mizin güzel bir meydanı olsun. Kente yakışan meydanla, ilişkilerimizi taçlandıralım” diye konuştu.
 
Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ise belediye seçimlerinde temeli atılan kardeşlik projesinin başlamasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kardeşlik protokolünün Bursa’nın maddi ve manevi olarak Rize’ye katkılarını, Rize’nin de kültürel ve sosyal olarak Bursa’daki faaliyetlerini içerdiğini anlatan Kasap, “Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bursa ile birçok güzel projeye birlikte imza atacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X