Bursa Kültürpark’taki ‘canlı bomba anonsu’nu böyle yapmışlar

Portatif ses sistemi ile “canlı Bomba” anonsu yapanları yaşlarının küçük olması kurtardı.

Bursa Kültürpark’taki ‘canlı bomba anonsu’nu böyle yapmışlar

Bülent CİVANOĞLU / OLAY

Bursa’da  Kültürpark içerisinde bulunan ve Ramazan Bayramı nedeniyle hınca hınç dolu olan Lunapark’ta portatif ses sistemi getirerek “canlı bomba” anonsu yapan yaşı küçük 3 çocuğu cezaevinden yaşlarının 15 yaşından küçük olması kurtardı. 

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın 2. gününde yaşanan olayda, S.A (14) S.Ç . (14), A.S. (13), güvenlik görevlileri tarafından şüpheli görülerek  Kültürpak’ın Lunapark kısmına alınmadı. Bunun üzerine seyyar portatif ses sistemi bularak geri dönen 3 çocuk, bayram nedeniyle hınca hınç dolu Lunapark’ta “Dikkat canlı bomba var” anonsu yaptılar. Aileleri ile eğlenmeye gelen vatandaşlar bu anons  üzerine büyük panik ve korku yaşadı. Güvenlik kameralarına da  yansıyan görüntülerde,vatandaşlar adeta birbirini ezercesine büyük bir süratle parktan uzaklaştıkları görüldü.

Bunun üzerine Bursa Asayiş Şubesi ve Çocuk Şubesi ekipleri çevrede vatandaşları korku ve paniğe sevk eden bu kişileri belirlemek için soruşturma başlatıldı. Çevredeki güvenlik kameraları ve görgü tanıklarının ifadeleri ile “canlı bomba” anonsu yapan kişilerin henüz çocuk olan  S.A. , S.Ç.,  A.S. olduğunu belirledi. Bunun üzerine yakalanan 3 çocuk “Vatandaşları korku ve paniğe sevk etmek”suçundan adliyeye gönderildi. Burada Savcılık tarafından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 çocuk yaşlarının 15’ten küçük olması nedeniyle Adli Kontrol uygulanarak serbest bırakıldı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X