Bursa milletvekilleri mazbatalarını aldı

TBMM’de 25. dönemde görev yapacak Bursa milletvekilleri mazbatalarını törenle aldı.

Bursa milletvekilleri mazbatalarını aldı

Bursa Adliye Sarayı Konferans Salonu’nda TBMM 25. dönem Bursa milletvekilleri için mazbata töreni düzenlendi. 

Törene katılamayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Hüseyin Şahin’in mazbatasını AKP İl Başkanı Cemalettin Torun alırken, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun, CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayıoğlu, HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak törenle mazbatalarını aldı. Toplu törene katılmayan MHP Bursa Milletvekilleri İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu ise mazbatalarını öğleden sonra Bursa İl Seçim Kurulu Başkanı İrfan Karakahya’nın görev yaptığı mahkeme salonunda aldı. Törene Bursa Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ali Rıza Bir, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Şahin, Bursa İl Seçim Kurulu Başkanı İrfan Karakahya, İl Seçim Kurulu Müdürü Ceyda Atalay, İlçe Seçim Kurulu başkanları katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, koalisyon söylentileriyle ilgili konuştu. 

Büyükataman, gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Henüz hiçbir siyasi partinin yetkili organlarında ele alınan resmi görüşme söz konusu değil. Bu itibarla söylentiler bir anlam ifade etmiyor. Şüphesiz bir takım algı operasyonları icra edilmeye başlandı Bunu göz ardı etmemek lazım. Özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP’nin koalisyon oluşturması konusundaki söylemlerle beraber CHP, MHP ve HDP’nin dışarıdan desteği ile hükümet formülüne yönelmesi yönünde telkinler var. MHP olarak, seçim akşamı sayın genel başkanımızın ortaya koyduğu üzere duruşu en net olan, durduğu yeri bilen, milletin zihnini bulandırmayacak ölçüde hassasiyetlerini ortaya koyan partiyiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X