Bursa minik Sefa’ya sahip çıktı; Tedavi için Dubai’de…

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Orhaneli Göynükbelen Mahallesi doğumlu SMA tip 2 hastası Sefa Arput için gerekli yardımın toplandığını köşesinde paylaştı…

Bursa minik Sefa’ya sahip çıktı; Tedavi için Dubai’de…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bursa’nın SMA tip 2 hastası çocuğu Sefa Arput, tedavisi için gerekli 1 milyon 850 bin dolar yardımsever bölge insanı, STK ve iş insanları tarafından temin edilerek Dubai’ye uçtu.

Orhaneli Göynükbelen Mahallesi doğumlu Sefa için bölge insanı büyük bir seferberlik başlatmıştı.

Sefa dün anne ve babası ile birlikte, yurtdışındaki tedavisi için gerekli paranın toplanmasında büyük emekleri olan Serkan Salır tarafından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Dubai’ye uğurlandı. Açtığı aş evi ve kurduğu yardım derneğiyle ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan Salır, Sefa’nın tedavisi için de harekete geçmişti.

Dün Salır ile telefonda konuştuk.
“Dağ yöremizin SMA hastası Sefa bebeğin kampanyası çok şükür bitti. 1 milyon 850 bin dolar toplandı ve sabah evlerinden kendilerini özel araçla aldık, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Dubai’ye gönderdik. Uçak Dubai’ye indi. Sefa anne ve babasıyla 3 ay Dubai’de tedavi görecek ve inşallah sağlığına kavuşmuş olarak aramıza dönecek” dedi.

Minik Sefa’nın yurdışındaki tedavisi için Dağ yöresi kadınları da köylerindeki taş fırınlarda ekmek üretip, satarak kampanyaya katkı sağlamışlardı. Sefa’nın anne ve babasının da havalimanından mutlu bir şekilde Dubai’ye uçtukları videoyu izledik. Onlar da çocuklarının tedavisini tamamlayıp yurda döndükten sonra hep birlikte sünnet düğününü yapmak istediklerini ve kampanyaya katkı veren tüm hayırseverleri, bölge halkını da bu düğüne beklediklerini vurgulamışlar.

Dağ yöresi insanı kenetlendi ve çaresi mümkün bir hastalığı olan bebeği tedavi ettirmek için adeta kol kola girdi.

Bundan daha güzel bir mutluluk olabilir mi?

Bursa’da Sefa gibi destek bekleyen başka çocuklarımız da var.

Şehrimiz, çokça hamiyetsever insanı bağrında barındırıyor. O çocuklarımızın tedavisine de Bursa olarak katkı koymalıyız. Toplanacak para için uykusuz geceler geçiren anne ve babalara da kampanyalarında umut olmalıyız.

Sefa’nın kampanyasında olduğu gibi Bursalılar olarak o çocuklarımıza da karınca kararınca destek vermeliyiz.

Çocuklarımız bu şehirde yaşamayı fazlasıyla hak ediyor. Bursa, cömertliğini bu çocuklarımız için de göstermeli.

Sefa’nın kampanyasına katkıda bulunan hemşerilerimiz keselerine bereket diyoruz.

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X