Bursa Müftülüğü’ne Yalova yolunda yeni külliye

Bursa İl Müftülüğü’nün bütün birimlerinin bir arada olacağı külliyesinin inşaatına Yeni Yalova yolunda başlandı.

Bursa Müftülüğü’ne Yalova yolunda yeni külliye

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından mimari projesi Ankara’da bir firmaya çizdirilen proje tamamlanarak inşaat ihalesi yapıldı. Temeli 9 Mayıs’ta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in de katılacağı bir törenle yapılacak. Külliye içerisinde Durmazlar Makina tarafından yaptırılacak 2 bin kişilik büyük bir cami, konferans Salonu ve sosyal tesisler bulunacak. 

Yıllardır Şehreküstü Meydanı’ndaki binasında hizmet veren Bursa İl Müftülüğü yeni yerine 2 yıl sonra kavuşuyor. Yeni Yalova yolu Altınova Mahallesi’nde yapılması planlanan yeni hizmet binasının projesi 15 bin 580 metrekare alana kurulacak. Millet Mahallesinden gelen çevre yolu ile Yalova Yolu’nun birleştiği köşede inşa edilecek müftülük kompleksinde, hizmet binasının yanı sıra büyük bir cami, konferans salonu, lojman, ve sosyal tesislerin yer alacağı belirtildi. Hizmet binasının genel bütçeden karşılanacak maliyetinin 7 milyon 500 bin lira olması bekleniyor. Yeni binanın 18 ay sonra teslim edilmesi bekleniyor.

 

Ulaşım açısından da rahat olacak olan binaya vatandaşlar, şehir merkezinden terminal istikametine giden toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilecek. Bölge yeni adliye ve emniyet binalarının da BUTTİM civarında inşa edilmesi ile merkezi idari alanlar arasında yer alacak. Durmazlar Makina’nın da cami inşaatına önümüzdeki ay başlayacağı öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X