‘Bursa Mükemmellik Ödülü’nde süreç başladı

Mükemmellik kültürünün yaygınlaşması ve kurumların kalite çalışmalarına teşvik edilmesi amacıyla Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ile Türkiye Kalite Derneği (Kal-Der) Bursa Şubesi işbirliğinde verilen ‘Bursa Mükemmellik Ödülü’nde başvuru

‘Bursa Mükemmellik Ödülü’nde süreç başladı
HABERİ PAYLAŞ

ASLIHAN AYDIN

 

Konuyla ilgili dün BUSİAD Evi’nde bir toplantı gerçekleştirildi. Burada konuşan KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, rekabette öne geçmek, daha fazla müşteri memnuniyeti ve kazanç için iyi bir modele ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Bu noktada EFQM Modeli’ni tavsiye eden Elbay, söz konusu modelin sektör, büyüklük, yapı, bölge ve ülke farkı gözetmeksizin kuruluşların sürdürülebilir bir başarıyı yakalayabilmelerini sağladığını kaydetti. Elbay, ‘’Ödülle ilgili yapılan tüm çalışmalar, aynı zamanda Bursa’nın adını ulusalda ve Avrupa’da duyurmaktadır. Ödül, mükemmellik yolculuğunda amaç değil araçtır” dedi. 

 

EĞİTİM KURUMLARINA ÇAĞRI

BUSİAD Eski Yönetim Kurulu Üyesi Ergun Hadi Türkay da, iş dünyasının yanında eğitim kurumlarını ve kamu kuruluşlarını ödül sürecinin parçası olmaya davet etti. Türkiye’de yatırım açısından potansiyelin bulunduğuna işaret eden Türkay, “Bize gereken çağdaş eğitim sisteminin benimsenmesi. Git gide daha hızlı gelişen, yönetim ve üretim tekniklerine kolay adapte olabilen bir çalışan profili yetiştirmemiz gerekir. Günümüzdeki yapay zeka, endüstri 4.0 gibi konular zaten bunlara açtır. Ancak iyi bir eğitim altyapısı ile bu konuları uygulayabiliriz” diye konuştu. 

SON BAŞVURU 29 EYLÜL

Bursa Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Sadettin Çiçek ise, 29 Eylül Cuma gününe kadar başvuruların alınacağını vurguladı. Eğitimler ile başlayacak hazırlıkların yoğun programla devam edeceğine dikkati çeken Çiçek, 14 Nisan 2018’de ödül alan kuruluşların açıklanmasıyla sürecin sona ereceğini dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X