‘Bursa sağlıkta çaresiz bırakıldı’

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa’nın sağlık alanında çaresizliğe mahkum edildiğini savunarak, şehri Covid-19’dan kurtarmak için acil harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

‘Bursa sağlıkta çaresiz bırakıldı’

HATİCE DAL

İl Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklamasıyla Bursa’nın Covid-19 tablosunu değerlendiren Türkoğlu, hastaların perişan, vatandaşın da isyanda olduğunu vurguladı. Vali Yakup Canbolat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı göreve çağıran Türkoğlu, “Bursa sağlık alanında tam anlamıyla çaresizliğe mahkum edildi. Yüzlerce Covid-19 hastası, hastane koridorlarında tedavi olmak için sıra bekliyor. Gerçek vaka sayıları önceden açıklansaydı, insanlar sizin alamadığınız tedbirleri, kendileri alır, bu denli mağduriyetler oluşmazdı. Sakladığınız rakamlar yüzünden rehavete kapılanlar nedeniyle acaba kaç can kaybettik” diye konuştu.

“YOĞUN BAKIMLAR YÜZDE YÜZ DOLU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, ‘Bursa’da yoğun bakım doluluk oranını yüzde 75.8′ olarak açıkladığına dikkat çeken Türkoğlu, “Fakat bunu hepimiz çok net biliyoruz ki Bursa’da yoğun bakımların doluluk oranı yüzde 100 ve hastalar yoğun bakımda yatabilmek için sıra bekliyor. Bursa’da içinden çıkılmaz bir hal alan yoğun bakım sıkıntısı çözümü için Bursa’daki 150 Koroner Yoğun Bakım yatağı, Covid hastalarına tahsis edildi. Bursa’nın ihtiyacı olan yatak açığını kapatma adına şu anda boş durumda olan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtların hasta kabul edecek duruma getirilmesi gerekiyor. Kapatılan Memleket Hastanesi yeniden açılarak tam teşekküllü hizmet vermeli. Zübeyde Hanım Doğumevi hastanesi acilen faaliyete sokulmalı, stadyumun karşısındaki Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi tamamlanarak hizmete başlamalı” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X