Bursa sahillerini kim temizliyor? Bunlara yaranmak mümkün değil!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa sahillerindeki deniz salyası temizleme işlemiyle ilgili önemli bir detayı ve görüşlerini bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa sahillerini kim temizliyor? Bunlara yaranmak mümkün değil!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin sahilleri bir süredir hepimizin ibret alması gereken bir doğa olayı ile kirlendi.

Deniz salyası adı verilen bu kirlilik hemen bütün kıyılarımıza uzandı.

115 kilometre kıyı bandı ve buna yakın plajı bulunan Bursa’nın sayfiyelerinde deniz salyası şaşkınlığı yaşanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gelişen bu ani deniz olayına hazırlıklı olmadığını görüyoruz.

Fakat, Bursa Büyükşehir Belediyesi günlerdir Bursa kıyılarına biriken salyaları temizlemek için iştiraki BURULAŞ’a ait deniz yüzeyi temizleme aracıyla adeta seferberlik başlattı.

Biz de Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında fark ettik.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin deniz temizleme aracı Gemlik ve Mudanya ilçelerinde deniz salyası akınına uğrayan sahillerde temizlik yapıyor. Aracın haznesine toplanan salyalar ise fosseptik kamyonlarına çekilerek denizden uzaklaştırılıyor.

Bu işi aslında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın üstlenmesi gerekiyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden günler sonra CHP’li Mudanya Belediyesi’nin de İstanbul’dan araç desteği alarak temizliğe başladığını görüyoruz. Fakat bu olayda bile Bursa’ya değil, İstanbul’a teşekkür ediliyor.

Hasılı, AK Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi CHP’li belediyelerin bulunduğu ilçelerde ne yaparsa yapsın, bunlara yaranmak mümkün değil.

Bursa’nın kıyılarında temizliğe başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ve bürokratlarına teşekkür etmeyi zul görenlerden başka daha ne beklenebilir ki?

Olay gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X