Bursa sokakları bayram yerine döndü

AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesiyle Bursa sokakları bayram yerine döndü.

Bursa sokakları bayram yerine döndü

1 Kasım seçimlerinden AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi Bursa’da partilileri vatandaşları sokaklara döktü. Bursa caddelerinde araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, araçlarından AK Parti bayrakları sallayarak sevinç çığlıkları attı. Bazı AK Partilerin caddelerde halay çektiği görüldü. Şehir merkezinde korna çalarak Konvoy halinde tur atan AK Partililerin seçim zaferini kutlamaları halen devam ediyor.

İLÇELERDE ZAFER COŞKUSU

 

1 Kasım milletvekili genel seçiminde AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi tüm yurtta ve Bursa’da olduğu gibi Bursa’nın ilçelerinde de AK Partililer, seçim zaferini sokaklarda kutladı.

107 bin 959 kişinin tercihiyle 70,01 oy oranına kavuşan ve İnegöl’de tarihinin en yüksek oy oranını alan AK Parti, seçim zaferini coşkuyla kutladı. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve binlerce partili, seçim zaferini kutladı. Milletvekili Şahin, “Yüce Mevla’ma şükrediyorum. Büyük Türkiye yolunda yarın güneş bir başka doğacak. İnegöllü olmakla gurur duyuyoruz. AK Parti, sadece Türkiye’nin değil, Balkanlar’ın, Kafkaslar’ın, Orta Doğu’nun, Kuzey Afrika’nın, ümmetin ihtiyacı. Bu zafer, Türkiye’ye inananların, al bayrağa inananların zaferidir. Hizmeti kendimize şiar edineceğiz. İnegöl’ümüzü 4 başı mamur bir hale getireceğiz. Azimliyiz. Türkiye’nin tarihini nasıl değiştirdiysek İnegöl’ün de tarihini değiştireceğiz. İnegöl halkına, parti teşkilatıma, muhtarlarımıza, ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza ve ak sakallı dedelerimize çok teşekkür ediyorum. Önceki dönemlerde yönetimde görev alan herkese teşekkür ediyorum ve en başta halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Mustafakemalpaşa ilçesinde 51.7 oyla birinci parti çıkan AK Parti’de zafer coşkusu sokağa taştı. Sandıkların açılmasının ardından heyecanın adresi AK Parti teşkilatı oldu. Teşkilat binasında toplanan yüzlerce partili, seçimi kazanan AK Parti’nin zaferini müzikler ve sloganlar eşliğinde kortej yürüyüşüyle kutladı. Adnan Menderes Meydanı’nda toplanan kalabalık, bayraklar ve dövizler açarak seçim zaferini kutladı. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu’nun tebrikleri kabul ettiği seçim gecesinde partililer havai fişek gösterileriyle coştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X