Bursa tesis cenneti

Şehrin doğu bölgesine yapılan spor alanları artık bitmek üzere. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, eski mevkidaşı Kemal Aydın’a yeni tesisleri tanıtıp, aynı zamanda incelemelerde bulundu…

Bursa tesis cenneti
HABERİ PAYLAŞ

5 yılda 250 milyon liraya yakın bir yatırımla spor tesisi anlamında büyük yol kat eden Bursa, yeni spor alanlarını da vitrine çıkarmaya hazırlanıyor…

Tesis bakımından 5 yılda 250 milyon liralık yatırımla bir çok şehrin önüne geçen hatta Türkiye’de ilk 5 şehir arasında gösterilen Bursa’dan artık tek beklenti, uluslararası organizasyonlar ile olimpiyatlarda derece yapacak sporcular… Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, 1997-98 yıllarında Bursa’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan mevkidaşı kemal Aydın’a Yıldırım, Gürsu ve Kestel’de yapımı devam eden tesisleri tanıtıp, aynı zamanda da incelemelerde bulundu.

ÇOK KEYİF ALDIK

Bursa’daki spor adamlarının bu tesisleri görmesi gerektiğini vurgulayarak konuşmasına başlayan Şahin, ‘Daha önce bizim görevlerimizi yapmış olan değerli müdürlerimizin de beğenisine ve tecrübelerine sunuyoruz tesislerimizi. Onların görüşleri bizim için önemli. Kemal Aydın müdürümüzle beraberdik. Çok keyif aldık. Bursa, artık yeni tesisleriyle sporcu fabrikası olması gerekir’ dedi. Kemal Aydın da, Süleyman Şahin’e gösterdiği vefalı davranıştan dolayı teşekkür ederek, ‘Her spor adamı davet beklemeden bu spor alanlarını görmeli ve ona göre hedef belirlemeli’ diye konuştu.

YILDIRIM GENÇLİK VE SPOR MERKEZİ

Yaklaşık 30 milyon liraya mal olan ve 2018’de hizmete girmesi beklenen tesiste, olimpik jimnastik salonu, 2500 kişilik spor salon, yarı olimpik yüzme havuzu, 4 idman salonu, kondisyon, sağlık, gençlik merkezi, sağlıklı yaşam merkezi var.

KESTEL BUZ HOKEYİ VE BUZ PATENİ SALONU

Yaklaşık 13 milyon liraya mal olan olimpik ölçülerdeki salon bu yıl açılacak. Türkiye’de 5 tane var.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SPOR SALONU

Kestel Belediyesi ve Spor Toto’nun katkılarıyla tamamlanan çok amaçlı salonda 2 adet büyük 2 adet de küçük salon var.

GÜRSU SPOR FABRİKASI

Yaklaşık 8 milyon liraya mal olan yeni nesil spor tesislerinin içinde 7 küçük 3 de büyük antrenman salonları mevcut. 2017 yılında hizmete girecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X