Bursa Tıp’ta eğitim başladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Bursa Tıp Fakültesi, ilk öğrencileriyle eğitime başladı. 62 öğrenci, ilk 3 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde, 4,5 ve 6’ncı sınıflar ise Şehir Hastanesi ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim görecek.

Bursa Tıp’ta eğitim başladı

İstanbul’da Hamidiye ve Ankara’da Gülhane tıp fakültelerinden sonra 5 ilde kurulan yeni tıp fakültelerinden biri olan Bursa Tıp Fakültesi’nin, 2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni, Bursa Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Adana, Erzurum, İzmir ve Trabzon’da kurulan yeni tıp fakülteleri ile eş zamanlı düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Güler Kazancı, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Dursun Topal, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Levent Özdemir’in yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa’da ikinci bir tıp fakültesinin kurulmasının ve öğrenci eğitimine katkı verilmesinin gurur verici bir durum olduğunu belirtti.

“DEĞER KATACAK”

Bursa’nın sağlık tesisleri açısından güçlü bir şehir olduğunu dile getiren Dr. Yavuzyılmaz, “İkinci bir tıp fakültesinin değer üstüne değer katacağına inanıyoruz. Sağlık Müdürlüğü olarak, zaten elimizden geldiğince SBÜ ile işbirliği protokolü çerçevesinde birçok çalışmayı yürütüyoruz ve bundan sonraki süreçte de yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

62 ÖĞRENCİYLE START…

Bursa Tıp Fakültesi olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin üyesi olmaktan gurur duyduklarını vurgulayan SBÜ Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Elif Güler Kazancı ise, “Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne 29 Haziran 2020 tarihinden itibaren Bursa, Adana, Erzurum, İzmir ve Trabzon’da olmak üzere beş yeni tıp fakültesi eklendi. Bursa Tıp Fakültesi olarak 62 öğrencimiz işbirliği kapsamında ilk üç yılda Uludağ Üniversitesi eğitimlerini alacak. 4, 5 ve 6. sınıflar ise Bursa Şehir Hastanesi ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin güçlü akademik kadrosu ile birlikte olacak. Onların eğitimi için çalışacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X