Bursa Uludağ Üniversitesi’nden o iddialara yanıt

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü, ‘Rektörlük kızlı erkekli etkinliklere izin vermedi’ yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Bursa Uludağ Üniversitesi’nden o iddialara yanıt

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde, Müzik Topluluğu tarafından düzenlenen Müzik Günleri etkinliğinin yapılmasına müsaade edilmediği ve kızlı erkekli etkinliklerin Rektörlük tarafından yapılmasının istenmediği yönünde çıkan haberlerin kesinlikte gerçeği yansıtmadığını açıklayan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü, sosyal medyadan yaptığı yazılı bildiride şu cümlelere yer verdi;

“Asılsız haberlerin paylaşıldığı günleri de kapsayan süreç içerisinde Görükle kampüsü içerisinde 5 gün süren bir müzik şenliği devam etti. Bu etkinliği de Uludağ Müzik Topluluğu düzenlerken, yüzlerce öğrenci alanda gönüllerince müzik dinledi. BUÜ tarafından gerçekleştirilen etkinlik, üniversitenin web sitesi ve sosyal medya hesaplarında da yer almaktadır. ‘Rektörlük kızlı erkekli şenliğe izin vermedi’ şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yakın geçmişte kampüsümüzde birçok öğrenci festivali düzenlendiği gibi bu yıl da, ‘Spor Oyunları Festivali’, ‘Uluslararası Öğrenci Festivali’ ve ‘Uludağ Müzik Günleri’ gibi festivaller düzenlenmiştir ve düzenlenmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X