Bursa Valiliği’nden alkol yasağı açıklaması

İl Hıfzıssıhha Kurulu aldığı kararla 17 günlük ‘tam kapanma’ süresi boyunca market, bakkal, büfe gibi yerlerde alkol satışını yasakladı.

Bursa Valiliği’nden alkol yasağı açıklaması

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İçişleri Bakanlığı’nın 27.04.2021 tarih 7576 sayılı Genelgesi ve 27.04.2021 tarih 28 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararına göre tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olması gerekmektedir. 10.12.2020 tarih 150 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurulunun “sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu zamanlarda market, bakkal, büfe, gibi yerlerde alkol satışının yapılmaması” Kararına istinaden, 29.04.2021-17.05.2021 tarihleri arasında market, bakkal, büfe gibi yerlerde alkol satışına izin verilmemesine karar verilmiştir.” İl Hıfzıssıhha Kurulu ayrıca; toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde gerekli kontrolün, toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme/firmalar tarafından sağlanacağını, bununla birlikte kimlik kartı ve görev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeden toplu ulaşım araçlarına kabul edileceğini duyurdu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X