Bursa’da 20 projeye 12,5 milyon TL hibe geliyor!

İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Bursa’da 20 proje sahibine Bakanlığın 12,5 milyon lira hibe ödemesi yapacağını söyledi.

Bursa’da 20 projeye 12,5 milyon TL hibe geliyor!

HATİCE DAL
Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bursa’da hibe almaya hak kazanan proje sahipleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda açıklandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, buradaki konuşmasında söz konusu proje kapsamında hem hibe hem de istihdam sağlanmasının önemine dikkat çekti. Bursa’da 2006’dan bu yana 153 yatırım projesinin gerçekleştirildiğini belirten Aygül, ‘’Bu yatırım projelerinin toplam tutarı 113 milyon liradır. Toplam 45 milyon lira hibe desteği sağlanmıştır. Yaklaşık olarak 2 bin 200 kişiye de istihdam oluşturulmuştur” dedi.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

Bu yıl için belirlenen proje başvuruları konularında toplam 20 proje sahibiyle sözleşme imzaladıklarını ifade eden Hamit Aygül, şunları kaydetti: ‘’Onaylanan projelerle 36 milyon lira tutarında yatırım yapılacak ve buna karşılık Bakanlığımızca 12,5 milyon lira hibe ödemesi gerçekleştirilecektir. Bu projelerin inşası sürecinde yüzlerce kişiye geçici istihdam sağlanacağı gibi faaliyet döneminde de yaklaşık olarak 80 kişiye sürekli iş imkânı sağlanacaktır.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X