Bursa’da 25 kavşak yeniden düzenleniyor

Başkan Alinur Aktaş, 3 merkez ilçede 25 kavşakta seri bir şekilde düzenleme yapacaklarını belirterek, “Fiziki çalışmalar hemen başlıyor. Çalışmaları gece yaparak vatandaşı rahatsız etmeyeceğiz. Trafikte yüzde 50’ye varan rahatlama sağlayacağız” dedi.

Bursa’da 25 kavşak yeniden düzenleniyor

Göreve geleli 54 gün olduğunu kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Her gece yattığımda Bursa’yı yıkıp sabah kalktığımda yeniden inşa etmeyi düşünüyorum. Ama samanlıkta yatıp padişah rüyası görülmez” diye konuştu. 

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin 2018 lansman toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Aktaş, Yunuseli Havalimanı ile ilgili projeleri olduğunu, Yenişehir Havalimanı yerine Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Bursa için daha çok kullanıldığını hatırlatarak, “Yunuseli şehrin ortası kalmış. Beraberinde Yenişehir’le alakalı vakti zamanında hangi hesaba göre yapıldı. Seferberlik ilan edildi. Recep Başkan çok ciddi destek verdi. İşler kılınması için aktiviteler yapıldı. Nihai olarak amacına ulaşmadı. Bunlar ağır aksak ilerledi. Tam hedefe ulaşamadı. Sabiha Gökçen havalimanı bizim de havalimanımız. Bursa için büyük hizmet yapılıyor. Oraya servislerimiz 45 dakikada ulaşıyor. Hatta otoban yerine Gemlik ve Orhangazi’den geçmesi konusunda ilçe belediyelerinin talepleri var. En iyi kazandığımız alanlardan birisi” dedi.

Yunuseli havalimanıyla alakalı projeleri yakında paylaşacaklarını anlatan Aktaş, “Uçuş okulu olabilir. Özel uçakların inmesiyle alakalı geliştirme yapılabilir. Yunuseli’nin kısa metrajlı uçuşlarda katkısı olabilir. Üçüncü havalimanı faaliyete geçtiği zaman Sabiha Gökçen Bursa merkeze daha hizmet eden bir havalimanı olacak” diye konuştu.

Başkan Aktaş, ulaşım konusunda 25 tane kavşak belirlediklerini kaydederek, “Çok seri başlıyoruz. Bursa merkezde bu kavşaklarda fiziki iyileştirme ve reorganizasyon yapacağız. Çalışmaları gece yaparak kısa sürede hayata geçireceğiz. Yüzde 40-50 oranında rahatlamaya sebep olacak. Ulaşım sadece kavşaklardan ibaret değil, metrodan ibaret değil, halk otobüslerinden değil, belediyenin sarı otobüslerinden değil. Ulaşımın bir sürü ayağı var” şeklinde konuştu.

Göreve geleli 53-54 gün olduğunu vurgulayan Aktaş, “Bazı gittiğimiz yerlerde 3 sene önce verilen sözleri hatırlatıyorlar. Biz işin rantabltesine bakıyoruz. Bütçe gerçekliğiyle bunu yapmak istiyoruz. Canım her gece Bursa’yı yıkıp ertesi gün inşa etmek istiyor. Ama samanlıkta yatıp padişah rüyası görülmez” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X