Bursa’da 3’ü erkek 98 kişiye panik butonu

Bursa’da, eşlerinden şiddet gören 3’ü erkek olmak üzere toplam 98 kişiye panik butonu verildi.

Bursa’da 3’ü erkek 98 kişiye panik butonu
HABERİ PAYLAŞ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından özellikle eşlerinden şiddet gören kadınlar için dağıtılan panik butonundan artık erkekler de yararlanıyor. Panik butonunun ilk kez dağıtım ve tanıtımının yapıldığı Bursa’da, bugüne kadar Aile Mahkemeleri tarafından 3’ü erkek 98 kişiye panik butonu dağıtıldı. Bu butonlardan 44’ü aktif olarak kullanılırken 54’ünün ise bu zamana kadar hiç kullanılmadığı açıklandı. Panik butonunu artık kullanmayanlar arasında ameliyat ile kadın olan ve daha sonra Mehmet Özen ile evlenen Öykü Evren Özen de bulunuyor. Bursa’da ilk kez panik butonuna basan kişi olarak bilinen Öykü Evren Özen, suç örgütü kurmak suçundan yargılandığı mahkemece aldığı hapis cezası onanınca yurt dışına kaçmıştı.
 
PANİK BUTONU NASIL KULLANILIYOR
 
Aile Mahkemesi tarafından verilen panik butonlarını alanlar, Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından Mobese kameraları ve Kent Güvenliği Yönetimi Sistemi Merkezi’nde sanal harita üzerinden takip ediliyor. Butonlara basıldığı an şiddete maruz kalan kadın veya erkeğin yeri tespit edilerek ekipler yönlendiriliyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X