Bursa’da aşırı yağışlar şelaleyi bu hale getirdi

Yenişehir’e bağlı Yarhisar köyünde bulunan şelalesinin yağmurlarda sonra aniden aşırı derece akması vatandaşları korkuttu.

Bursa’da aşırı yağışlar şelaleyi bu hale getirdi

Orhan Gazi tarafından karısı Nilüfer Hatun için 1324-1362 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen tarihi Orhangazi Cami ve Orhangazi Hamamının da bulunduğu Yarhisar köyünde bulunan Yarhisar şelalesi aşırı yağışlardan sonra kuvvetli şekilde akmaya başlayınca vatandaşlar köyün sular altında kalmasından korktu.

​Yarhisar köyünde yaşayan 79 yaşındaki Hasan Kaş, “Çok uzun zamandır şelaleden böyle su aktığını görmedik. Çok aşırı akan sular köprünün ayaklarına kadar geldi. Köyümüze zarar gelmesinden korkuyoruz” diye konuştu.

Köyde yaşayan İsmail Kaya ise, “Son 30 sene içinde böyle bir yağış görülmedi. Çok su ve sel baskınları yaşıyoruz. Deremize ve şelalemize çok su geldiği için korkuyoruz. Bir haldeyiz tereddütteyiz ve köyümüzde zor duruyoruz. Su bütün köy yollarımızı bozdu” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X