Bursa’da ayı kurtarma operasyonu

Mezit bölgesinde yaralı halde görülen yavru ayı için ekipler seferber oldu. İnegöl Belediyesi, Jandarma ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla yoğun yağış altında yavru ayı düştüğü yerden kurtarılarak tedavi altına alındı.

Bursa’da ayı kurtarma operasyonu

Mezit-11 bölgesinde dere kenarında ayağından yaralı şekilde yuvarlanmış halde görülen ayı, tüm birimleri harekete geçirdi.

İlk olarak Bölge Trafik ekipleri tarafından durumun İnegöl Belediyesi’ne bildirilmesi üzerine, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgeye ulaştı. Yaralı haldeki yavru ayı için Jandarma Hayvan Durum İzleme ekipleri ile Orman Genel Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri de bölgeye geldi.

Yoğun yağış altında önce yavru ayıya ulaşan ekipler, ardından kontrollü şekilde yanına yaklaşıp yarasını kontrol ettikten sonra uzun uğraşlar sonucu ayıyı yola çıkardı. Ayağından yaralı yavru ayı, tedavisinin yapılması için Orman Genel Müdürlüğüne götürüldü. Ayının iyileştikten sonra yeniden doğal ortamına bırakılacağı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X