Bursa’da büyük buluşma

Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin Avusturya büyük buluşması, tarihi şehir Bad Ischl’de yapıldı. 3 gün süren toplantıya, 74 ülkeden 106 şehir temsilcisi katıldı.

Bursa’da büyük buluşma
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’yı Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Aziz Elbas ile Başkan Danışmanı Ahmet Erdönmez’in temsil ettiği toplantıda, birliğin 2 yılda bir gerçekleştirdiği büyük toplantının sonraki ilkinin Bursa’da yapılması kararlaştırıldı. Birlik yönetim kurulu, Bursa’ya ilişkin kararı oy birliği ile aldı.

Konferansta, 2018 toplantısına ev sahipliği yapmak için adaylığını açıklayan İran (Şiraz), Malta ve Slovenya gibi tarihi ülkelerin şehirleri de vardı ancak finale Bursa kaldı. Dünya Tarihi Kentler Birliği yönetimi, konferansta önce Bursa’nın tanıtımına ilişkin sunumu izledi. Ardından gelen talep üzerine aynı sunum, birlik genel kurulunda tekrar edildi. Bunun üzerine kentin tanıtım sunumu, 106 şehir temsilcisinin katıldığı genel kurulda gösterildi. 2018 yılı toplantısının Bursa’da gerçekleştirilecek olması, Dünya Tarihi Kentler Birliği üyeleri arasında büyük memnuniyetle karşılandı.

Alınan kararı değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bu dönemki buluşma 3 gün boyunca Avusturya’daydı ama inşallah 2018’de Bursa’da olacak. Bursa, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Onlarca şehirden temsilciler Bursa’da ağırlanmış olacak. Bu durum, Bursa’nın yaptığı çalışmalar sonucu gördüğü ilgiyi de en güzel şekilde ispat etmiş oluyor. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X