Bursa’da büyük seferberlik!

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde yaşanan orman yangını bölge insanını da harekete geçirdi… Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, yaşananları kaleme aldı.

Bursa’da büyük seferberlik!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Sıcakların artmasıyla Türkiye’nin kabusu geri döndü. Yurdun dört bir yanından irili ufaklı yangın haberleri geliyor. Diyarbakır-Mardin arasındaki büyük yangında can kayıpları var. Anız kaynaklı yangından 10’dan fazla yurttaşımız yaşamını yitirdi.

Türkiye’nin her yanında olduğu gibi ilimiz Bursa’nın ilçelerinde de yangınlar patlak verdi.

Önceki gün Büyükorhan ilçemizin Demirler ile Bademlik mahalleleri kırsalında başlayan ve bölgedeki diğer yerleşimleri de tehdit eden yangın tam kontrol altına alınmışken, dün rüzgârın da etkisiyle söndürülen alanlarda yeniden alevlenme başladı.

Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesine Bursa’nın tüm kurumları destek veriyor. Bölgeye mobil kriz merkezi kuruldu.

Orman Bölge Müdürlüğü’nün Bursa ve civar illerindeki ekiplerine Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin araç ve personeli de lojistik destek sağlıyor.

Bölge sakinleri de yangında görev alan ekiplerin iaşesi için seferber olmuş durumdalar. Yangın söndürme ekiplerine kahvaltılık, su ve yiyecek hazırlayan bölgedeki köylere Çökene Mahallesi öncülük ediyor. Bölge insanının da ekiplere su ve yiyecek taşıdıkları görülüyor.

Umarız, Büyükorhan kırsalını tehdit eden yangın kısa zamanda kontrol altına alınır ve soğutma çalışmalarına yeniden geçilir.

Yangının, bölgedeki maden ocaklarına, diğer komşu il ve ilçelerin orman alanlarına yayılmasından endişe ediliyor.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X