Bursa’da camiler gece yarısına kadar açık olacak

Bursa Müftülüğü, tarihi büyük camilerin artık yatsı namazından hemen sonra kapatılmayıp, gece yarısına kadar ibadete açık tutulacağını bildirdi.

Bursa’da camiler gece yarısına kadar açık olacak

Ulucamii ve Emir Sultan camileri artık gece 24.00’a kadar açık olacak. Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, “6 Mart Cuma gününden itibaren Ulucami ve Emir Sultan camileri gece 24.00’e kadar açık tutulacak” dedi.

Bilhassa şehre gelen yabancıların gece yatsı namazını kılacak cami bulamadığına dikkat çeken Ay, “Valilik makamı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile koordineli olarak yapılan hazırlık çalışmaları neticesinde, bu camilerimizde artık isteyen vatandaşlarımıza gece 24.00’e kadar ibadet imkânı sağlanmış olacak. Bilhassa Ulucami’de gençlerimize yönelik sohbet grupları oluşturmayı planlıyoruz. İlk programımızı 6 Mart Cuma günü akşamı yatsı namazından sonra yapacağız. Halkımızı ve özellikle gençlerimizi bu programa bekliyoruz” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X