Bursa’da çocuklara cinsel taciz iddiası

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Sevgi Evleri’ndeki küçük yaştaki kızlara tecavüz edildiği iddialarını TBMM’ye taşıyarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nü göreve çağırdı.

Bursa’da çocuklara cinsel taciz iddiası

Türkiye’nin dört bir yanından çocuklara yönelik cinsel istismar, cinsel taciz gibi suçların ardı arkası kesilmiyor.


Karaman’da yaşanan cinsel istismar olaylarının ardından şimdi de Bursa’da benzer iddialar konuşuluyor.


Son olarak Bursa Sırameşeler Sevgi Evleri’nde yaşları üç ila yedi arasında değişen küçük çocukların cinsel tacize uğradığı bildiriliyor.


CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Sevgi Evleri’ndeki (Sırameşeler Çocuk Esirgeme Kurumu) bazı görevlilerin kendisine ulaşarak küçük yaştaki kızlara tecavüz edildiği ve cinsel istismarda bulunulduğu yönündeki bilgileri TBMM Genel Kurulu’nda paylaştı.


Olayın duyulmasından sonra iki görevlenin gözaltına alındığı, bunlardan bir tanesininde halen sorgulandığı, diğerinin ise serbest bırakılmak üzere olduğu bildirildiğini söyleyen Aydın, şunları söyledi:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bir an önce harekete geçmesini talep ediyorum. Diğer yandan Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nün büyük bir soruşturma açmasını istiyorum. Çocuklara yönelik suçların hepsinin daha fazla üstüne gitmemizin gerektiğini bir kez daha vurguluyorum.”

Olay.com.tr

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X