Bursa’da daha açılmadan adı değişti! İşye yeni metro istasyonunun ismi…

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, önümüzdeki günlerde açılması beklenen yeni metro istasyonundaki isim değişikliğini ve nedenlerini bugünkü köşesinde paylaştı…

Bursa’da daha açılmadan adı değişti! İşye yeni metro istasyonunun ismi…

Aydın, yazısında şu bilgileri verdi:

Buraray’ın Acemler- Nilüfer istasyonları arasına yeni bir istasyon daha eklendi. Yapımı, istasyona sponsor olmayı taahhüt eden Suryapı firmasının vaadini yerine getirmeyince sürüncemeye kalan ve yıllar sonra tamamlanan yeni istasyona Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nce Odunluk ismi verildi.

Firma taahhüdünü yerine getirmiş olsaydı istasyonun adı Suryapı olacaktı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bütçesiyle tamamlanan istasyonunun önümüzdeki günlerde hizmete girmesi bekleniyor.

İstasyon için dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile firma sahibi Altan Elmas arasında Nisan 2017’de 4 milyon liralık şartlı bağış protokolü imzalanmış, ancak para Büyükşehir Belediyesi hesaplarına aktarılmamıştı.

Bursaray’ın bu en yeni istasyonunun yapım ihalesini alan yüklenici firmanın da o tarihten bu yana işi sarkıttığını, bitiremediğini, uzattığını biliyoruz.

HABERİ PAYLAŞ
5 adet yorum var

5 adet yorum var

  1. Bence suryapı tarihi bir fırsatı kaçırdı.Odunluk ise biraz garip durdu.Bence buranın adı,k harfi atılarak odunlu olmalıydı.Hem daha kibar,hem daha uygun olurdu.Dilerim Bursa bb meclisi önerimi dikkate alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X