Bursa’da din görevlileri Demokrasi Meydanı’na yürüdü

Bursa’da 15 Temmuz gecesinden bu yana Demokrasi Meydanı’nda süren nöbete bu gece din görevlileri de katıldı.

Bursa’da din görevlileri Demokrasi Meydanı’na yürüdü

Gökdere Meydanından Demokrasi Meydanına tekbirler eşliğinde yürüyen Bursa İl Müftülüğüne ve ilçe müftülüklerine bağlı yaklaşık 3 bin din görevlisi nöbete katıldı.

Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, Bursa’da meydanları dolduran vatandaşlara teşekkür ederek, “İl müftülüğümüz ve ilçe müftülüklerimiz olarak yaklaşık 3 bin din görevlimizle, sizlerle birlikte bu meydanı doldurmaya geldik. 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimini ve bu ihanet şebekesini bütün yüreğimizle lanetliyoruz. O karanlık gecede, adete tekrar kurtuluş savaşı destanı yazan, her siyasi görüşe mensup yaşlısı, genci, erkeği ve kadını ile, her meslekten, her meşrepten vatandaşlar ile vatanını, milletini koruyan sizlere şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu aziz vatanı darbecilere teslim etmeyen, bu uğurda can veren, vücudunu kurşunlara siper eden, tankların altında ezilen, bombaların yıktığı enkazların altında şehadet şerbetini içen 248 vatan evladına rabbimizden gani gani rahmetler diliyoruz. 15 Temmuz gecesi okuduğu selalarla semayı inleten, ezanlarla arşı titreten din görevlilerimize, vatan için şehit olanlarımıza da, yaralılarımıza da rabbimizden rahmetler, şifalar diliyoruz” dedi.

Ay, şöyle devam etti:

“Aramızda, bizleri diğer akşamlarda olduğu gibi bu akşam da yalnız bırakmayan, darbeyi lanetleyerek meydanlarda nöbet turan Suriyeli kardeşlerimiz var. Onlar çok dualar ettiler. Onlara kucak açan bu ülkenin, Cumhurbaşkanından Başbakanına, bu uğurda emeği geçen herkese ve sizlere sizin bilmediğiniz kadar dualar ettiler”

Müftü Ay’ın konuşmasının ardından ettiği dualara meydandaki tüm vatandaşlar da eşlik etti. Vatandaşların meydan nöbeti sürüyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X