Bursa’da gözü yaşlı kutlama

Bursa’da, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl törenlerinde vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Bursa’da gözü yaşlı kutlama

Törenler sabah Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Seyfullah Saldık’ın katıldığı törende, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere bayrak çekildi. Törende valilik, garnizon komutanlığı ve büyükşehir çelenkleri Atatürk Anıtı’na konuldu. Törenler daha sonra Tayyare Kültür Merkezi’nde devam etti. 

Burada Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencileri Çanakkale Zaferi ile ilgili şiirleri ve tiyatro oyunları sahne aldı. Öğrencilerin şiirlerini dinleyen ve oyunlarını pür dikkat izleyen vatandaşlar gözyaşlarına mani olamadı. Günün anlamına dair bir konuşma yapan Hava Üsteğmen Recep Kılıç, Çanakkale Savaşı’nın dünya tarihinde eşine ender rastlanan deniz ve kara savaşlarından biri olduğunu söyledi. Üsteğmen Çam, duygu dolu anlar yaşadı. Ağlamaklı olan Çam, konuşmasının sonunda uzun süre alkışlandı. Törenin sonunda Çanakkale Zaferini resimlerine yansıtan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X