Bursa’da havuzlar yaza hazırlanıyor

Osmangazi Belediyesi bünyesinde hizmet veren Yeni Karaman, Soğanlı, Atıcılar, Fatih Çiftehavuzlar ve Demirtaş yarı olimpik yüzme havuzları yaza hazırlanıyor.

Bursa’da havuzlar yaza hazırlanıyor

Osmangazi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı 5 yüzme havuzu yaz öncesi bakımdan geçiriliyor. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde hijyen ve temizlik açısından en güvenli havuzlar seçilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ‘Temiz Havuz Sertifikası’ sahibi olan Yeni Karaman, Soğanlı, Atıcılar, Fatih Çiftehavuzlar ve Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, 16 Haziran’da kapılarını açacak. Yaz sezonu bakım çalışmalarından geçen Soğanlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Dündar, yüzmek ve yüzme öğrenmek isteyen 7’den 70’e tüm Bursalılara en iyi hizmeti sunmak için çok titiz çalıştıklarını söyledi.

Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker ile birlikte yaptığı inceleme gezisinde yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgiler alan Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın spor yapabilmelerine imkan sağlayabilmek için ilçemizin her bölgesine spor tesisleri inşa ediyoruz. Yüzme sporunu seven vatandaşlarımız için de 5 tane yüzme havuzumuz ile hizmet vermekteyiz. Okulların tatil olmasıyla birlikte havuzlarımızda 16 Haziran tarihinde yaz sezonunu açacağız. Yüzmek ve yüzme öğrenmek isteyenlere çeşitli eğitim programları ve serbest programlarla hizmet verilecek” dedi.

Yaz ayları süresinde düzenleyecekleri yaz spor okullarında öğrenciler için uzman hocalar eşliğinde yüzme kursları verileceğini belirten Başkan Dündar, “Öğrencilerimizin yaz aylarını boş geçirmemeleri için spora yönlendiriyoruz. Sezonun açılmasına kısa bir süre kala havuzlarımızdaki bakım çalışmalarına hız verdik. Soğanlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki bakım çalışmalarının son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldık. Soğanlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da diğer 4 havuzumuz ile birlikte öğrencilerimizin yüzme öğrenmesini ve yüzme sporunu sevmelerini sağlamak adına hizmet verecek” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X