Bursa’da iki proje için flaş karar

Büyükşehir Meclisi Tramvay Hattı için T2 Tramvay Hattı’nın elektromekanik işlerinde kullanılmak üzere 80 milyon lira kredi kullanılmasına oyçokluğuyla karar verdi. Hanlar Bölgesi’nin kamulaştırması içinde 40 milyon lira daha kredi kullanılacak. Acemler-Nilüfer istasyonu arasına yeni yapılan durağın ismi de ‘Odunluk istasyonu’ olacak.

Bursa’da iki proje için flaş karar

DERYA DEMİR PINAR

Büyükşehir Belediye Meclisi, yapımı devam eden Kent Meydanı-Terminal arasında ulaşımı sağlayacak T2 Tramvay Hattı’nın elektromekanik işlerinde kullanılmak üzere 80 milyon lira kredi kullanılmasına oyçokluğuyla karar verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında gerçekleştirilen ağustos ayı toplantısının ikinci oturumunda; Hanlar Bölgesi’ndeki Çarşıbaşı projesi için kamulaştırmada kullanılmak üzere 40 milyon lira kredi kullanılması da oyçokluğuyla onaylandı.

Oturumda ayrıca, Acemler-Nilüfer istasyonu arasına yeni yapılan durağın isminin ise ‘Odunluk istasyonu’ olması oybirliğiyle kabul edildi.

GÜZELYALI PLANLARINA BİR ADIM DAHA

Öte yandan, Mudanya’ya bağlı Çağrışan ve Göynüklü mahallelerinde yaşanan imar mağduriyetini giderecek 1/5000 ölçekli Güzelyalı Nazım İmar Planı değişikliği oybirliğiyle meclisten geçti. Alınan kararla birlikte zeytin yasası nedeniyle bölgede yaşanan imar ve ruhsat sorununun çözümü için bir adım daha atılmış oldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X