Bursa’da ilginç düğün

Bursa’da Roman vatandaşların renkli görüntüleriyle meşhur düğünlerinden birinde gelini kınaya yelkenliyle, düğüne de vinçle getirdiler.

Bursa’da ilginç düğün

Yaklaşık bir yıl önce flört etmeye başlayan 22 yaşındaki damat Ali Güğünç ve çocukluk arkadaşı 18 yaşındaki gelin Kevser Doğan, hayatlarını farklı bir şekilde birleştirme kararı aldı. Birlikteliklerinin 5. ayında bu kararı alan mutlu çift, Ocak ayında nişanlanarak Ağustos ayında da mutluluğa ilk adımı attı. Güğünç ve Doğan çiftlerinin aileleri ise çok farklı bir düğün tasarladı. Osmangazi ilçesi Gökdere Meydanı’nda gerçekleşen düğünde birinci gün gelin tekerlekli bir platforma kurulan yelkenli ile düğün alanına gelirken, ikinci gün çift kiraladıkları vinçle düğün alanına indi.

Ali ve Kevser birbirlerini çocukluk yıllarında da tanıdıklarını belirterek, çok heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi. Fikirlerin ailelerine ait olduğunu söyleyen Kevser Doğan, “Ben buraya geldiğimde gördüm. Anne ve babam böyle bir şey düşünmüş. Bize sürpriz oldu” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X