Bursa’da kahramanın adaşı kimliğini aldı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde cumartesi günü Devlet Hastanesi’nde dünyaya gelen ve ailesi tarafından darbe teşebbüsü kahramanı Ömer Halis Demir’in adı verilen bebeğin kimliği çıkarıldı. Baba Sami Demir, artık Ömer Halis Demir isminin resmiyet kazandığını söy

Bursa’da kahramanın adaşı kimliğini aldı

Önceki gün minik Ömer Halis Demir’in evraklarını İnegöl Nüfus Müdürlüğü yetkililerine teslim eden baba Sami Demir, yapılan işlemlerin ardından oğlunun kimliğini aldı. Sami Demir, “Bugün Allah’ın izni ile Ömer Halis Demir’imizin kimliğini çıkardık. Artık Ömer Halis Demir ismi resmiyet kazandı” dedi.

15 Temmuz gecesi darbecilere ilk kurşunu sıkan şehit Ömer Halis Demir’in ismini altın harflerle Türkiye tarihine yazdırdığını belirten Sami Demir, oğlunu da bu kahraman gibi yetiştirmek istediklerini belirterek, “Ömer Halis Demir şehadeti ile gönüllerimize adını yazdırdı. Oğlumuza onun ismini verdik. Onun gibi kahraman bir vatan evladı olması için dua ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X