Bursa’da kısıtlamaya gelinlikli eylem

İçişleri Bakanlığından yeni yayımlanan genelgeye göre 14 ilde düğün, sünnet vb. kutlamalar yeniden artış gösteren vaka sayısı nedeniyle kısıtlandı. Bu kararı Bursa’dan ‘gelinlikli’ tepki geldi.

Bursa’da kısıtlamaya gelinlikli eylem
HABERİ PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Covid-19 tedbirleri konulu gönderdiği genelgede 26 Ağustos’tan itibaren Bursa dahil 14 ilde sünnet düğünü, nişan ve kına gecesi gibi organizasyonlara müsaade edilemeyeceği bildirildi.

Soğanlı Bulvarı üzerindeki pazar alanında bir araya gelen düğün salonu ve organizasyonu işi yapanlar ortak bildiri okuyarak bu karara tepki gösterdi.

Düğün Salonları ve Organizasyoncuları Derneği adına basın açıklaması yapan Gültekin Zarplı, ”Covid-19 önlemlerine istinaden tüm salonlarımıza derneğimizin önderliğinde tüm önlemler titizlikle alınmış ve gereken yapılmış olup bunun karşılığında hiçbir düğün salonumuza cezai yaptırım müeyyidesi söz konusu olmamıştır” diyerek sözlerini devam eden Zarplı, “Sorumsuzca yapılan denetimsiz sokak düğünlerinin getirdiği olumsuz durumlar düğün salonlarına mal edilemez” dedi.

Bu akşam kına gecesi ve düğünü olan iki gelin adayı da yaşadıkları mağduriyeti dile getirerek haksızlığa uğradıklarını iddia ettiler.

Birisinin üç, diğerinin ise iki kez düğününün ertelenmesinden dolayı zor da kaldıklarını belirten gelin adayları, “Her şeyimiz hazır. Misafirlerimiz geldi. Davetiyeler dağıtıldı. Şimdi biz ne yapacağız” dedi.

Düğün yapacak kişilerin aileleri ise de “İstanbul, İzmir’de neden yasaklanmıyor? Tatil yerlerinde köpük partileri yaparken virüs bulaşmıyor da sadece düğünler de mi bulaşıyor” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X