Bursa’da lodos ve yağmur zor anlar yaşattı

Bursa’da etkili olan lodos ve yağmur, vatandaşlara zor ânlar yaşattı. Rüzgârın 80 kilometreye hıza ulaştığı ânlarda şemsiyeler ters dönerken, insanlar yürümekte zorlandı. Yağmur sonrası kent semalarından görülen gökkuşağı, ortaya renkli görüntüler çıkardı.

Bursa’da lodos ve yağmur zor anlar yaşattı
Haberi Dinle

Bursa’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan lodos hayatı olumsuz etkiledi.

Öğleden sonra lodos yerini yağmura bıraksa da, aralıklarla etkisini sürdürdü. Yağmura hazırlıksız yakalananlar aldırış etmeden ıslanarak yoluna devam ederken, korunmak isteyenlerin ise şemsiyeleri lodosun etkisiyle ters döndü.

Rüzgarın saatte 80 kilometre hıza ulaştığı ânlarda vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yanında şemsiyesi olmayanlar ise poşet, karton ve mendil ile kafasını korumaya çalıştı.

Bursa semaları gökkuşağı ile renklendi

Yağmur sonrası ise, oluşan gökkuşağı ortaya renkli görüntüler çıkardı. Kent semaları yarım daire şeklini alan gökkuşağının renkleriyle kısa bir süre hoş manzaralar oluşturdu.

Yağmur sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre kentteki hava sıcaklığı 13 derece olarak ölçülürken, yağmurun etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor.

DHA – İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X