Bursa’da mahalleler sosyal donatı alanlarıyla buluşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bağlaraltı Mahallesi’ne kazandırılan hizmet binası, bünyesinde aile sağlığı merkezi, muhtarlık ve BUSMEK Kurs merkezini de barındırıyor.

Bursa’da mahalleler sosyal donatı alanlarıyla buluşuyor

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla ulaşımdan çevreye, tarihi kültürel mirastan spora kadar her alanda önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda mahalleleri de sosyal donatı alanlarına kavuşturmaya devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Bağlaraltı Mahallesi’ne de bünyesinde aile sağlığı merkezi, muhtarlık ve BUSMEK Kurs merkezinin de bulunduğu bir hizmet binası kazandırıldı. Çevre düzenlemeleri halen devam hizmet binasının yanı sıra Bağlaraltı Mahallesi ile Erikli Mahallesi’ni birbirine bağlayan caddede de alt yapı çalışmaları tamamlanırken, önümüzdeki bölgelerde yapılacak asfaltlama çalışması ile bölge önemli bir ana artere kavuşmuş olacak.

Bağlaraltı Mahallesi Hizmet Binası’nda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mahalle muhtarı Ziyettin Piliç’i de yeri muhtarlık binasında ziyaret etti. Bursa’yı geleceğe taşıyacak büyük projeleri hayata geçirirken, vatandaşlardan gelen tüm hizmet talepleriyle de yakından ilgilendiklerini ifade eden Başkan Altepe, “İlçe belediyesinin işi veya Büyükşehir belediyesinin işi diyerek hiçbir konuda görev ayrımı yapmıyoruz. Tüm mahallerimize sosyal donatı alanları kazandırıyoruz. Yıldırım ilçemiz de sosyal donatı alanları bakımından yoksun bir bölge. Bu eksikliği gidermek amacıyla yaptığımız hizmet binası tamamlandı. Çevre düzenlemeleri devam ediyor. Bu bölgeye kazandırdığımız yoldaki çalışmalar da tamamlanma aşamasına geldi. Aile sağlığı merkezinin bir an önce hizmete alınması yönünde halkımızın talepleri var. İnşallah Sağlık Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları bir an önce yapar ve halkımızın bu talebi de yerine gelmiş olur” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X