Bursada Mers virüsü paniği

Bursa`nın Orhaneli ilçesinde hacdan dönen bir kişi, ileri derecede grip şikayetiyle acil servise başvurunca Mers paniği yaşandı. Bir süre acile hasta kabul edilmezken, hasta ileri tetkik için Çekirge Devlet Hastanesi`ne sevk edildi.

Bursada Mers virüsü paniği
HABERİ PAYLAŞ
Alınan bilgiye göre, Gümüşpınar köyünde oturan 55 yaşındaki Yakup Çetin, grip şikayetiyle Orhaneli Devlet Hastanesi acil servisine gitti. Yapılan incelemede Çetin’in durumundan şüphenildi. Bunun üzerine hastaneye bir süre acil servisten hasta kabulu yapılmadı. Gerekli önlemler alınarak Yakup Çetin’in Bursa’ya sevkine karar verildi.

Çekirge Devlet Hastanesi’nde ebola veya mers gibi ciddi virüs tehdidine karşı karantina edilmiş bir odanın bulunduğu, hastanın ileri tetkikinin burada yapılacağı öğrenildi. Çetin’in sevkinden sonra Orhaneli Devlet Hastanesi’nde çalışmalar normale döndü.

Yetkililer, hastanın muhtemelen zatürre olabileceğini, yapılacak ileri tetkikin ardından virüsle ilgili açıklama yapılacağını kaydettiler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X